İnternet Paketini Aşmamak İçin Öneriler

Artık internet hayatımızda var olan en önemli ihtiyaçlar listesinde ilk sırada yer almaya başlıyor. Bundan dolayı internetin var olması; beraberinde pek çok önemli kazanımım da getiriyor. Ancak internet kotasının bulunması, internete erişimi kısıtlayan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada internet kotasını aşmamak için öneriler konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. İşte kotanızı aşmamanızı sağlayacak birkaç önemli ipucu:

İnternet Paketini Aşmamak İçin Öneriler

  • Video seyredeceğiniz zaman videoların çözünürlüğünü düşürmeyi unutmayın
  • Her zaman reklam engelleyiciyi devrede tutun
  • İşinize yaramayacak gereksiz indirmelerden kaçının
  • Windows güncellemelerini yakından takip edin

Videoların Çözünürlüğünü Düşük Tutun

Hemen herkesin bildiği üzere videolar kota düşmanı olarak görülmektedir. Zira video seyretmen kotanızın hızlı bir şekilde dolmasını mümkün kılacaktır. Şayet videoları seyrederken; çözünürlük seviyesini düşürürseniz; böylece video seyrederken kotanızdaki interneti olabildiğince az tüketmiş olursunuz.

Reklam Engelleyici Kullanın

İnternetteki reklamlar her zaman kotanızdan yok yere internetinizin harcanmasına neden olacaktır. Bundan dolayı reklam engelleyiciyi devreye koyarsanız gereksiz yere internet kotanızın da olumsuz etkilenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Gereksiz İndirmelerden Kaçının

Bazen hiç de gereği olmayan program ya da uygulamaları indirebiliyoruz. Bu durum oyunlar için de geçerli oluyor. Bundan dolayı herhangi bir indirme işlemi yapacaksanız, bu uygulamaya, oyuna ya da programa gerçekten ihtiyacınızın olup olmadığını düşünün.

Güncellemelere Dikkat!

Sistemler ve uygulamalar periyodik aralıklarla güncellendiği için bu güncellemelerin de internet kotanızdan harcadığını unutmayın. Bundan dolayı güncellemeleri kapatabilir ya da internet kotanızın  fazla olduğu dönemlerde bu güncellemeleri yapabilirsiniz.

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Bilgisayar Sertifikası Nasıl Alınır?

Günümüzde bir işe girmek için rekabet etmeniz gereken kişiler oldukça fazladır. Artık bu fazlalığı elemek ve istenilen özelliklere sahip çalışanları bulmak için firmalar adaylardan...

“Post Truth” Kavramı Hakkında Okunması Gereken 3 Kitap

Post-truth kavramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için birbirinden güzel içeriklere sahip bazı kitaplar vardır. Peki post-truth kavramı nedir, bu kavram hakkında hangi kitaplardan...

Modern Zamanın Minimalist Bahçeleri

Modern dünyanın zamansızlığında evinizde ya da iş yerinde masanızda doğaya ait bir parça ile huzur bulmak mı istiyorsunuz? Kaktüsler ve sukulentler kolay bakımları ve...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!