İnternet Paketini Aşmamak İçin Öneriler

Artık internet hayatımızda var olan en önemli ihtiyaçlar listesinde ilk sırada yer almaya başlıyor. Bundan dolayı internetin var olması; beraberinde pek çok önemli kazanımım da getiriyor. Ancak internet kotasının bulunması, internete erişimi kısıtlayan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada internet kotasını aşmamak için öneriler konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. İşte kotanızı aşmamanızı sağlayacak birkaç önemli ipucu:

İnternet Paketini Aşmamak İçin Öneriler

  • Video seyredeceğiniz zaman videoların çözünürlüğünü düşürmeyi unutmayın
  • Her zaman reklam engelleyiciyi devrede tutun
  • İşinize yaramayacak gereksiz indirmelerden kaçının
  • Windows güncellemelerini yakından takip edin

Videoların Çözünürlüğünü Düşük Tutun

Hemen herkesin bildiği üzere videolar kota düşmanı olarak görülmektedir. Zira video seyretmen kotanızın hızlı bir şekilde dolmasını mümkün kılacaktır. Şayet videoları seyrederken; çözünürlük seviyesini düşürürseniz; böylece video seyrederken kotanızdaki interneti olabildiğince az tüketmiş olursunuz.

Reklam Engelleyici Kullanın

İnternetteki reklamlar her zaman kotanızdan yok yere internetinizin harcanmasına neden olacaktır. Bundan dolayı reklam engelleyiciyi devreye koyarsanız gereksiz yere internet kotanızın da olumsuz etkilenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Gereksiz İndirmelerden Kaçının

Bazen hiç de gereği olmayan program ya da uygulamaları indirebiliyoruz. Bu durum oyunlar için de geçerli oluyor. Bundan dolayı herhangi bir indirme işlemi yapacaksanız, bu uygulamaya, oyuna ya da programa gerçekten ihtiyacınızın olup olmadığını düşünün.

Güncellemelere Dikkat!

Sistemler ve uygulamalar periyodik aralıklarla güncellendiği için bu güncellemelerin de internet kotanızdan harcadığını unutmayın. Bundan dolayı güncellemeleri kapatabilir ya da internet kotanızın  fazla olduğu dönemlerde bu güncellemeleri yapabilirsiniz.

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Salon Tül Perde Modelleri | My Stil Home

Salon tül perde modelleri, salonların havasını baştan aşağı değiştiren ve ortam kalitesini arttıran ürünlerdir. Günümüzde kullanılan farklı türden tül perde modelleri vardır ve insanlar,...

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu, bu alanların çok da güzel görünmesini sağladığı gibi mutfakların kullanışlı olmasına neden olur. Bundan dolayı mutfak dekorasyon modelleri yalnızca tek açıdan değerlendirilmemelidir....

Ekip Yönetimi Uygulamalarından En İyisi

En iyi ekip yönetim uygulamaları, ekiplerin yaptıkları işi başarı ile tamamlamalarına katkı sunan yazılımlardır. Yani buradaki temel amacın, ekip yönetimine direkt olarak bir katkı...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!