Tırnak Kırılmasına Çözüm Önerileri

Elbette ki tırnak kılması sorunu beraberinde estetik olmayan bir görünümü de ortaya çıkartıyor. Bundan dolayı tırnak kırılmasına çözüm önerleri her zaman yanıtı merakla beklenen bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Peki  tırnak kırılmasına karşı nasıl çözümler ortaya koyabiliriz. İşte ayrıntılar:

Tırnak Kırılmasına Çözüm Önerileri

  • Bilinçsizce ilaç takviyesi almayın
  • Bilinçsiz diyetlerden kesinlikle kaçının
  • Beslenmenizin düzenli olmasına dikkat edin
  • Çinko, demir ve kalsiyumca zengin besinler tüketin

Bilinçsiz İlaç Kullanımına Dikkat

Tırnağınızı güçlendirmek amacıyla piyasada bulunan ilaçları kesinlikle bir uzman tavsiyesi olmadan kullanmayın. Bunun için mutlaka bir dermatoloji doktorundan bilgi almalısınız. Diğer türlü bilinçsiz ilaç takviyesi hiç de beklemediğiniz sorunlara neden olabilir.

Bilinçsiz Diyetlerden Kaçının

Yine diyet yaparken kesinlikle kafanıza göre bir diyet seçip, bu diyeti uygulamayın. Özellikle hızlı kilo verdirdiği iddiasıyla önerilen diyetlere dikkat edin. Zira bu diyetlerin tırnaklarınızda güçsüzlüğe neden olabileceğini unutmayın.

Beslenmenizin Düzenli Olmasına Dikkat Edin

Tırnak kırılmasına çözüm önerileri arasında en çok dikkat etmeniz gerekli olan unsur beslenmenizdir. Bu aşamada tırnağınızın keratin denilen bir proteinden oluştuğunu göz önünde bulundurun. Bu noktada özellikle B vitamini içeren yiyeceklerin keratin içerdiğini de unutmayın. Et, yumurta ve balık tırnaklarınızın güçlü olmasını mümkün kılacaktır. 

Çinko, Demir ve Kalsiyumca Zengin Besinler Tüketin

Şayet vücudunuzda kalsiyum eksikse tırnaklarınız da güçsüz olacaktır. Bundan dolayı süt ürünlerini çokça tüketmeye dikkat edin. Yine çinko ile demir eksikliğinin tırnaklarınızda lekelere neden olacağını da unutmayın. Bundan dolayı baklagiller, et ürünleri ve çekirdekli üzüm gibi besinleri tüketmeye özen gösterin. 

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Bilgisayar Sertifikası Nasıl Alınır?

Günümüzde bir işe girmek için rekabet etmeniz gereken kişiler oldukça fazladır. Artık bu fazlalığı elemek ve istenilen özelliklere sahip çalışanları bulmak için firmalar adaylardan...

“Post Truth” Kavramı Hakkında Okunması Gereken 3 Kitap

Post-truth kavramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için birbirinden güzel içeriklere sahip bazı kitaplar vardır. Peki post-truth kavramı nedir, bu kavram hakkında hangi kitaplardan...

Modern Zamanın Minimalist Bahçeleri

Modern dünyanın zamansızlığında evinizde ya da iş yerinde masanızda doğaya ait bir parça ile huzur bulmak mı istiyorsunuz? Kaktüsler ve sukulentler kolay bakımları ve...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!