Akrilik Boya Önerileri

Resim sanatıyla uğraşanların genel olarak çalıştığı boyalardır akrilik boyalar. Su bazlı ve toksik olmayan yapısıyla çabuk kurumaktadır. Opak olması ve kolay temizlenebilmesi onu tercih sebebi haline getiriyor. Bir çok rengi mevcuttur. Pürüzsüz ve kremsi kıvamdadır.

Akrilik Boyaların Özellikleri

  • Akrilik boya sudan etkilenmez.
  • Kurumuş akrilik boyayı sabun ve su yardımıyla rahatça temizleyebilirsiniz.
  • Soğuk havalarda akrilik boyanın esnekliği azalırken, sıcak havalarda ise yumuşar.

Akrilik Boyaların Bileşenleri

  • Akrilik Reçine
  • Cilt
  • Pigment

Akrilik Boyalar Nerelerde Kullanılır

  • Hobi ürünlerinde
  • Tuval üzerindeki resimlerinizde
  • Tekstilde kumaşlar üzerinde
  • Ev dekorasyonunda
akrilik-boya
Akrilik Boya


Akrilik Boya Önerileri

Bu yazımızda sizlere piyasada bulunan hem ucuz hem de kaliteli akrilik boya önerileri sunmaya çalışacağız. Başlangıç seviyesi için gayet ideal boyalardır.


1 – ) Rich – Multi Surface – Professional Satin Acrylic

Resim yapmaya uygun olan Rich Professional serisi, boya pigment oranı yüksek olmasından dolayı kaliteli bir boyadır. Renklerde herhangi bir solukluk bulunmamaktadır. Sıvı kıvamda olduğu için boyayı alır almaz paletinizde çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.


2 – ) Artdeco Akrilik Boya

Kaliteli bir boya markasıdır. Neon renk çeşitleri oldukça fazla olup, neon renkler kullanmak istiyorsanız oldukça idealdir. Parlaklıklarıyla fosforlu renklere benziyorlar fakat karanlıkta parlamazlar.


3 – ) Shinhan Akrilik Boya

 Shinhan akrilik boyaları orta seviye denilebilecek kalitede boyalardır. Kıvam olarak ne çok katı, ne de çok cıvıktır. Ortalama bir kıvamdadır. Pigment oranları da gayet iyidir. Resim yaparken sorunsuzca kullanabilirsiniz.


4 – )  Colortone Akrilik Boya

Artist serisi ve klasik seri olmak üzere iki serisi mevcuttur. Pigment oranı yüksek olduğu için kalitesi gayet iyidir. Artist serisi kıvam olarak daha katı bir boyadır. Eğer fırça ile resim yapıyor iseniz boyayı önce palet üzerinde hazırlamanız gerekir. Klasik seri sıvı bir boyadır, ön hazırlık yapmanıza gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Bilgisayar Sertifikası Nasıl Alınır?

Günümüzde bir işe girmek için rekabet etmeniz gereken kişiler oldukça fazladır. Artık bu fazlalığı elemek ve istenilen özelliklere sahip çalışanları bulmak için firmalar adaylardan...

“Post Truth” Kavramı Hakkında Okunması Gereken 3 Kitap

Post-truth kavramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için birbirinden güzel içeriklere sahip bazı kitaplar vardır. Peki post-truth kavramı nedir, bu kavram hakkında hangi kitaplardan...

Modern Zamanın Minimalist Bahçeleri

Modern dünyanın zamansızlığında evinizde ya da iş yerinde masanızda doğaya ait bir parça ile huzur bulmak mı istiyorsunuz? Kaktüsler ve sukulentler kolay bakımları ve...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!