Online Eğitim ve Kurs Sitesi Önerileri

Evde kaldığımız bu zorlu süreçte kendimizi geliştirebileceğimiz, yepyeni bilgi ve becerilerle hayatımıza artılar katacağımız günler oldukça önemli. İnternet’ten kolaylıkla ulaşabileceğimiz eğitim platformları sayesinde artık bilgiye ulaşmak oldukça kolay ve ekonomik olmakta.

Online Kurs Alabileceğiniz Site Önerileri

Sizler için internet üzerinden online kurs siteleri ni araştırdık ve derledik. O halde online kurs almaya ne dersiniz?

Udemy

 Udemy, öğrencilere sağladığı online kurslar ile süresiz bir eğitim sağlıyor. Dünya çapında 40 milyondan fazla öğrencisi, 50 bin eğitmeni ve 130 bin kadar kursu ile online eğitim alanındaki en kapsamlı platform olma özelliği taşıyor. Udemy’de hem ücretsiz hem de bütçenize uygun ücretli kurslar bulunmakta. Aynı zamanda öğrenciler, büyük ölçüde işle ilgili becerilerini geliştirme aracı olarak da ders almakta.

Coursera

Coursera, 140’tan fazla dünyanın en iyi kolej ve üniversiteleri tarafından geliştirilen 2000’den fazla kursa ulaşabileceğiniz online ders eğitim platformudur. Burada her kurs dünyanın en iyi üniversitelerinden ve eğitim kurumlarından üst düzey eğitmenler tarafından verilmektedir. Coursera eğitimleri ücretsiz olup eğer sertifika almak isterseniz, coursera.org sayfasında sunulan ücret ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü

 2012 yılından bu yana 2 milyonu aşkın kişiye ücretsiz uzaktan eğitim veren platform, öğrencilere yeni bakış açıları kazandırarak, mesleki becerilerin geliştirilmesi ve belli alanda uzmanlaşma fırsatı sunmakta. Akademisyenler ve öğretim görevlileri tarafından verilen eğitimler ile iş hayatınızda bir adım önde olmanızı sağlayan platformda eğitiminizi tamamlayıp sertifika sınavından geçerli puan alarak ücretsiz olarak sertifika koduna sahip olabilirsiniz.

Khan Academy

Okul öncesi eğitimden başlayarak liseye kadar öğrencileri desteklemek için geliştirilen bu platform ile eğitimlerinizi ücretsiz olarak zenginleştirin. Matematik, fen bilimleri ve mühendislik ile sanat ve beşeri bilimleri ders içerikleri bulunur. Aynı zamanda girişimcilik, kariyer danışmanlığı, LSAT ve MCAT gibi sınav hazırlık dersleri sunmakta. Ayrıca, NASA, Modern Sanat Müzesi, Kaliforniya Bilim Akademisi ve MIT gibi kurumlarla beraber içerikler hazırlayarak kendini geliştirmek isteyen herkese kalite eğitim içeriği sunmayı amaçlamaktadır.

Cambly

Cambly, bir İngilizce platform olup istediğiniz saat ve yerde anadili İngilizce olan eğitmenler ile anadilinizi geliştirme imkanı sunmakta. 2012 yılında iki Google mühendisinin “Ben yurtdışına gidemiyorum, yurtdışı bana gelsin” demesiyle kurulan bu platformda birçok farklı kökenli eğitmenler arasından seçme fırsatı ile İngilizce pratiği yapabilirsiniz. Uygulamanın asıl hedefi ise konuşma becerilerinizi en etkili şekilde geliştirmeniz.

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu, bu alanların çok da güzel görünmesini sağladığı gibi mutfakların kullanışlı olmasına neden olur. Bundan dolayı mutfak dekorasyon modelleri yalnızca tek açıdan değerlendirilmemelidir....

Ekip Yönetimi Uygulamalarından En İyisi

En iyi ekip yönetim uygulamaları, ekiplerin yaptıkları işi başarı ile tamamlamalarına katkı sunan yazılımlardır. Yani buradaki temel amacın, ekip yönetimine direkt olarak bir katkı...

IPTV Forum

IPTV forum, binlerce ulusal ve uluslararası yayını izleyebileceğiniz televizyon programcılığının internet protokolü ile iletilmesini sağlayan IPTV sistemiyle ilgili çeşitli konu başlıklarında paylaşımların yapıldığı, ücretli...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!