Evde Yapılabilecek Sağlıklı Yemek Önerileri

Ev yemeklerinin lezzetini elbette ki başka yemeklerin tutması mümkün olmuyor. Bundan dolayı da evde yapılabilecek sağlıklı yemek önerileri her zaman gündemdeki yerinilir. Genel olarak ev yemeklerinin uğraş gerektiren ve yaparken zaman gerektiren yemekler olduklarını söyleyebiliriz. Bu kapsamda ev yemeklerinin kendine has bir yapılışının da olduğunu söyleyebiliriz. İşte evde yapılabilecek sağlıklı yemek önerilerimiz:

Evde Yapılabilecek Sağlıklı Yemek Önerileri

Smoothie Kasesi (Bowl) Tarifi:

Hem lezzetli hem de pratik olan yemek tarifleri arasında yer alan Smoothie Kasesi (Bowl) çok sayıda farklı malzemeden oluşan bir karışımdır. Bu lezzetli yemeğin içeriğinde 10-12 adet yaban mersini, 6 adet çilek, 5 yemek kaşığı kadar süzme yoğurt, 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 1 yemek kaşığı kadar chia tohumu yer almaktadır. Üzerin içinse; 1 adet küçük boy muz, 15 tane yaban mersini tanesi, 1 tatlı kaşığı kadar chia tohumu ile 5 adet çiğ badem gerekmektedir.

Özellikle sabahları uzun bir kahvaltıya zaman ayıramayacaklar için mükemmel evde yapılan sağlıklı yemek öneri listesinde yer alan Smoothie Kasesi (Bowl, hem sağlıklı hem hafif hem de doyurucu olduğu için büyük beğeni kazanmaktadır. İşte bu lezzetli öğünün yapılışı:

Öncelikli olarak süz yoğurdu bir belderın üzerine koymalısınız. Daha sonra yaban mersini, çilek, bal ve cihia tohumlarını ilave ederek; bir güzel karıştırın. Bu karşımı bir kaseye aldıktan sonra dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İşte bu lezzetin yapılışı sadece bu kadar!

Ispanaklı Mantarlı Kanepe

Evde yapılabilecek en lezzetli yemekler grubu içerisinde yer alan Ispanaklı Mantarlı Kanepe; protein ve demi bakımından oldukça zengindir. Bu güzel yemeğin malzeme listesi ise; 250 g ıspanak, 100 g mantar, 2 yumurta, Zeytinyağı, Tuz, karabiber ve 2-3 dilim tam tahıllı ekmekten oluşmaktadır.

Yapılışı:

İlk önce mantarı ve ıspanakları karabiber ile tuz ekleyin. Daha sonra bu malzemeyi zeytinyağıyla soteleyin. Bu sırada ekmeklerinizi kızartın. Bundan sonra yumurtalarınızı yanmayan bir tavada pişirdikten sonra kızartmış olduğunuz ekmeğin üzerine koyun. Bu aşamadan sonra sotelemiş olduğunuz mantar ve ıspanakları bunların üzerine yerleştirin. İşte bu sağlıklı yemeğin yapılışı sadece kadar!

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu, bu alanların çok da güzel görünmesini sağladığı gibi mutfakların kullanışlı olmasına neden olur. Bundan dolayı mutfak dekorasyon modelleri yalnızca tek açıdan değerlendirilmemelidir....

Ekip Yönetimi Uygulamalarından En İyisi

En iyi ekip yönetim uygulamaları, ekiplerin yaptıkları işi başarı ile tamamlamalarına katkı sunan yazılımlardır. Yani buradaki temel amacın, ekip yönetimine direkt olarak bir katkı...

IPTV Forum

IPTV forum, binlerce ulusal ve uluslararası yayını izleyebileceğiniz televizyon programcılığının internet protokolü ile iletilmesini sağlayan IPTV sistemiyle ilgili çeşitli konu başlıklarında paylaşımların yapıldığı, ücretli...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!