Arsa Almak İsteyenler İçin Öneriler

Koronavirüs etkisinde olduğumuz şu günlerde kalabalık olmayan, oksijeni bol olan sessiz sakin yerlerde bulunmak istiyoruz. Yazlığı bağı bahçesi olan kişiler keyfini sürmeye başladılar bile. Yazlığı olmayanlar ise yazlık arayışına girdiler. Fakat yazlık fiyatları oldukça yüksek seviyelerde. Yazlığa alternatif olarak bir arsa alıp üzerine prefabrik yerleştirerek şehirin kalabalığından daha uyguna kaçma fikride ortaya çıktı.

Son zamanlarda satılık arsa arayışları da yazlık arayışları gibi artış gösterdi. Peki arsa alırken neye dikkat etmeliyiz ? Bu yazımızda sizlere arsa alım satımıyla ilgili değerli önerilerde bulunacağız.

Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Arsa alırken mutlaka araştırmacı olmalısınız. Kendiniz de araştırmalı, tüm işi emlak danışmanına bırakmamalısınız. Emlak danışmanınızın bulduğu gayrimenkulleri iyice eksiksiz incelemelisiniz.
  • “ Ne de olsa 10 sene sonra her türlü değerlenir “ diye düşünerek hareket etmeyin. Yanlış bir seçim ile zarar bile edebilirsiniz. Seçimlerinizi çok iyi yapmalısınız.
  • Alacağınız arsanın imar izni olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  • Şehire uzak, yerleşim yerine uzak olan yerlerden arsa bakıyor iseniz fiyatına değip değmeyeceğine iyi karar vermelisiniz. Maalesef ki lokasyon olarak kötü, yerleşim yerlerine uzak olan arsaları çok pahalı fiyatlara satanlar çıkabiliyor. Böyle kötü niyetli satıcılara prim vermemelisiniz.
  • Emlak danışmanı seçimlerinizi mutlaka belgesi ve tecrübesi olan, kurumsal arsa ofislerinden yana yapmalısınız. Satıştan sonra da sizlere destek olabilecek, başarılı referansları mevcut kişiler ile çalışmanız daha iyi olacaktır.

Bunları da inceleyin:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Göz atın

Advertisment

Son gönderiler

Bilgisayar Sertifikası Nasıl Alınır?

Günümüzde bir işe girmek için rekabet etmeniz gereken kişiler oldukça fazladır. Artık bu fazlalığı elemek ve istenilen özelliklere sahip çalışanları bulmak için firmalar adaylardan...

“Post Truth” Kavramı Hakkında Okunması Gereken 3 Kitap

Post-truth kavramı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için birbirinden güzel içeriklere sahip bazı kitaplar vardır. Peki post-truth kavramı nedir, bu kavram hakkında hangi kitaplardan...

Modern Zamanın Minimalist Bahçeleri

Modern dünyanın zamansızlığında evinizde ya da iş yerinde masanızda doğaya ait bir parça ile huzur bulmak mı istiyorsunuz? Kaktüsler ve sukulentler kolay bakımları ve...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!